روغن مار

روغن

مار یکی از موجودات ترسناک روی زمین است. این حیوان در فرهنگ های مختلف معانی متفاوت دارد. بعضی از اقوام آن را نشانه خوش شانسی میدانند. در برخی مناطقی این حیوان را می پرستند ولی در مناطق دیگر نشانه بدیمنی می باشد. اما مارها باوجود سمی بودن، شفابخش نیز هستند. روغن مار یکی از فرآورده است که از این حیوان به دست می آید.

برای بدست آوردن روغن مار، پوست آن را از بدنش جدا می‌‌کنند و پوست آن را غیرمستقیم حرارت میدهند. حرارت باعث می شود روغنی که در زیر پوست و دم مار وجود دارد جدا شود. البته تهیه این روغن بسیار خطرناک است و باید حتما توسط افراد حرفه ای انجام شود. این روغن در طب سنتی برای درمان بیماریهای گوناگونی از جمله بیماری های مفصلی، تقویت سلامت مغز، تقویت سلامت قلب، درمان ریزش مو، رشد ابرو و سبیل و … استفاده می شود. در ادامه می توانید تعدادی از خواص این روغن را بخوانید:

کاهش درد با روغن مار

یکی از خواص بی نظیر روغن مار کاهش درد و التهاب های موضعی می باشد. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در این روغن باعث کاهش شدید التهاب و دردهای مفصلی می شود. میتوانید مقداری روغن مار را بر روی نواحی دارای التهاب ماساژ دهید. این روغن به سرعت جذب پوست می شود. از آن همچنین برای درمان سریعتر جای زخم، آرتروز و نقرس نیز می توان استفاده کرد.

مراقبت از پوست با روغن مار

روغن مار دارای خواص بسیاری برای زیبای و سلامت پوست می باشد. از جمله این خواص می توان به  درمان آکنه و جوش، حفظ رطوبت پوست، جوان سازی پوست و … اشاره کرد. برای استفاده از این روغن، ابتدا پوست را از آلودگی و مواد آرایشی پاک کنید. سپس چند قطره از این روغن را بر روی یک توپ پنبه ای ریخته و سطح پوست را به آن آغشته کنید. این روش مصرف برای درمان اکنه و جوش، تامین رطوبت پوست و جوانسازی پوست یکسان است و تنها زمان و تعداد تکرار آن به شرح ذیل است:

1 – درمان آکنه و جوش: برای درمان آکنه و جوش این روش را هر روز تکرار کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن اثرات معجزه آسای آن را ببینید.

2 – مرطوب کننده پوست: پس از هر مرتبه استفاده، پوست تا چند روز حالت مرطوب خود را حفظ میکند. زمانی که احساس کردید پوست رطوبت خود را از دست داده، این کار را تکرار کنید.

3 – جوان سازی پوست: حد فاصل استفاده از این روغن به میزان چرب بودن پوست شما بستگی دارد. هر چقدر چربی پوست بیشتر باشد، حد فاصل زمانی استعمال روغن مار افزایش می یابد. اشخاصی که دارای پوست خشک هستند باید در فواصل زمانی کوتاه تری از این روغن استفاده کنند.

تقویت مو با روغن مار

یکی از روغنهای طبیعی که تاثیر بسیار زیادی در پرپشت شدن و تقویت مو دارد، روغن مار می باشد. این روغن دارای اسیدهای چرب امگا 3 است که با تقویت فولیکول‌های مو از ریزش مو و شوره سر جلوگیری میکند. همچنین رطوبت مو را تامین کرده و باعث حفظ زیبایی طبیعی مو می شود، همچنین از شکستگی مو که در اثر خشکی به وجود می آید، جلوگیری می کند. روغن مار با تشکیل یک پوشش در امتداد طول مو باعث لطافت و نرمی مو شده و با حفظ درخشندگی موها از آنها در برابر مواد شیمیایی و نور آفتاب محافظت می کند. بسیاری دلیل زیبایی و پر پشتی موی زنان هندی را استفاده منظم از روغن مار اصل می دانند.

مراحل استفاده:

1 – برای تاثیرگذاری بهتر آن، قبل از استفاده موهای خود را بشویید و از آلودگی و چربی پاک کنید.

2 – مقداری از روغن را بر روی دست ریخته و با ماساژ دست ها آن را گرم کنید. میتوانید از روش بن ماری نیز برای اینکار استفاده کنید.

3 – سپس روغن را بر روی پوست سر، ریشه و ساقه موها ماساژ دهید.

4 – پس از 3 ساعت موهای خود را شسته و از خواص بی نظیر این روغن بهره ببرید.

نکته:

میتوانید سر و موهای خود را با کلاه حمام بپوشانید. این کار باعث گرم شدن سر می‌گردد و گرما باعث جذب بهتر روغن می شود.

هشدار:

قبل از استفاده از روغن مار مقداری از آن را بر روی قسمتی از پوست داخلی بازو بمالید و مطمئن شوید حساسیت و آلرژی نسبت به آن نداشته باشید. زنان باردار بدون مشورت پزشک از مصرف این روغن خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *