روغن

روغن کوهان شتر؛ تسکین دهنده دردها

روغن کوهان شتر یکی از بهترین داروهای طبیعی است که به روش‌های سنتی تولید می شود. به برآمدگی های بزرگ پشت بدن شتر کوهان می گویند. کوهان از گوشت و چربی تشکیل شده است و محل ذخیره مواد غذایی و آب در بدن شتر می باشد. هر چقدر شتر کمتر غذا بخورد کوهان او کوچکتر می شود. در واقع اندازه کوهان نشان دهنده میزان تغذیه شتر می باشد.

روغن کوهان شتر همانطور که از اسمش پیداست از کوهان شتر استخراج می شود. از این روغن برای درمان بیماری‌های پا درد، کمر درد، رماتیسم، ترمیم شکستگی استخوان ها، سیاتیک و … استفاده می شود. از خواص این روغن با استعمال خارجی استفاده می شود.

در ادامه به برخی از خواص و کاربردهای روغن کوهان شتر اشاره می کنیم.

درمان ترک کف پا با روغن کوهان شتر

روغن کوهان شتر با تامین رطوبت مورد نیاز پوست به نرمی و لطافت پوست کمک میکند. این روغن با احیاء پوست و تامین مواد مغذی آن باعث درمان ترک های پوستی می شود.

نحوه مصرف:

هر شب قبل از خواب مقداری از روغن کوهان شتر را به مدت 5 دقیقه بر روی ترک های کف پا ماساژ دهید. پس از جذب کامل روغن یک جوراب بپوشید. صبح روز بعد با استفاده از سنگ پا، کف پاهای خود را بشویید. یک نکته مهم در درمان بیماری ها و مشکلات پوستی با استفاده از روغن های طبیعی، استفاده مداوم و مستمر از آن ها می باشد. هر چقدر که ترک های پوستی عمیق تر باشد، باید بازه زمانی استفاده از روغن را افزایش دهید.

تسکین دردها با روغن کوهان شتر

از معروف ترین خواص روغن کوهان شتر خاصیت تسکین دهندگی آن می باشد. این ویژگی آن باعث شده است که برای درمان و تسکین انواع دردهای موضعی و مفصلی استفاده شود. بسته به نوع بیماری و محل درد نوع استفاده از روغن متفاوت می باشد.

+ سیاتیک

چند قطره روغن کوهان شتر را به مقداری روغن زنجبیل اضافه کنید. روزی 2 مرتبه به مدت 7 الی 10 دقیقه محل مورد نظر را ماساژ دهید. می توانید با استفاده از یک کیسه آب گرم محل مورد نظر را گرم نگه دارید و استراحت کنید. گرما به جذب بهتر روغن و تاثیر بیشتر آن کمک میکند.

+ رماتیسم

روزی دو مرتبه مقداری از مخلوط روغن کوهان شتر و روغن سیاه دانه را بر روی محل درد ماساژ دهید. 5 تا 7 دقیقه ماساژ محل مورد نظر باعث افزایش گردش خون می شود و جذب روغن را افزایش میدهد.

برای درمان درد زانو نیز می توانید از این ترکیب در یک بازه 7 تا 14 روزه استفاده کنید.  

+ آرتروز 

برای درمان درد آرتروز ابتدا محل مورد نظر را با استفاده از آب گرم بشویید. به مدت 5 تا 10 دقیقه این روغن را بر روی موضع مورد نظر ماساژ دهید. پس از جذب روغن با استفاده از یک پارچه نخی محل را بپوشانید و یک کیسه آب گرم یا یک حوله گرم را بر روی آن قرار دهید. این کار را هر روز به مدت 1 هفته انجام دهید.

+ گرفتگی عضلات

از ترکیب روغن کوهان شتر و روغن سیاه دانه برای درمان گرفتگی عضلات نیز می توانید استفاده کنید. روزی 2 مرتبه مقداری از این ترکیب را بر روی محل مورد نظر ماساژ دهید.

+ درمان رگ به رگ شدن عضلات

مقداری از این روغن را با روغن زنجبیل ترکیب کنید و بر روی محل مورد نظر ماساژ دهید. پس از جذب کامل روغن با استفاده از یک کیسه آب گرم یا یک حوله گرم محل را گرم نگه دارید.

هشدار

+ در دوران بارداری و شیردهی با اجازه و مشورت پزشک از روغن های طبیعی استفده کنید.

+ قبل از استفاده از روغن های طبیعی بر روی پوست، ابتدا مقداری از آن را بر روی پوست داخلی بازو بمالید. عدم بروز علائمی مانند خارش، قرمزی پوست، التهاب، جوش و … پس از 24 ساعت، نشان دهنده عدم حساسیت پوست شما نسبت به روغن می باشد.

روغن سیاه دانه

روغن زنجبیل

اشتراک این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *