گلیسیرین و خواص شگفت انگیز آن

روغن

گلیسیرین از جمله موادی است که از گذشته برای سلامت پوست و مو استفاده می‌شده است. این ماده علاوه بر تامین رطوبت پوست و مو در محصولات سلامت و زیبای پوست و مو نیز استفاده می شود. گلیسیرین یا گلیسرول یک الکل با مقدار سمیت پایین می باشد. این مایع بی بو و شفاف در چربی های طبیعی گیاهی و حیوانی وجود دارد. همچنین در صنعت از طریق الکل پروپیلن ساخته می شود. اگر به دنبال استفاده از مواد طبیعی هستید مطمئن شوید که از یک گلیسیرین گیاهی استفاده کنید.

همراه ما باشید تا در ادامه با خواص این ماده ارزشمند آشنا شویم.

مراقبت از پوست با گلیسیرین

گلیسیرین یک ماده حیاتی در محصولات زیبایی است. این ماده خاصیت ترمیم کنندگی و مرطوب کنندگی و خاصیت پاک کنندگی دارد و سلول‌های مرده و آلودگی‌های روی پوست را پاک می‌کند. همچنین منافذ بزرگ پوست را کوچک و PH پوست را متعادل می‌کند. در ادامه به چند روش مختلف استفاده از این روغن اشاره می شود.

+ جوانسازی پوست

استفاده از گلیسیرین و ویتامین E باعث حذف رادیکال‌های آزاد می‌شوند. رادیکال‌های آزاد بر روی پوست چین و چروک ایجاد می‌کنند. افزایش کلاژن سازی و بهبود بافت پوست از دیگر مزایای استفاده از این مواد است.

نحوه استفاده:

دو عدد کپسول‌ ویتامین E را سوراخ و مواد آن را به یک قاشق چای خوری گلیسیرین اضافه و به خوبی با هم ترکیب کنید. پوست صورت خود را تمیز کنید و با استفاده از نوک انگشتان مقداری از مواد را بر روی صورت بمالید. پس از اینکه مواد بر روی صورت خشک شد، با آب ولرم صورت خود را بشویید.

+ سفید کردن پوست

همانطور که قبلا اشاره شد گلیسیرین خاصیت پاک کنندگی پوست از سلولهای مرده و آلودگی‌های دیگر را دارد.

نحوه استفاده:

به یک قاشق چای خوری آبلیمو و 2 قاشق غذاخوری گلاب، 1 قاشق غذاخوری گلیسیرین اضافه کنید. مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید و بر روی پوست تمیز خود ماساژ دهید. پس از 30 دقیقه صورت خود را بشویید. بهترین زمان استفاده از این ماسک شب می باشد.

+ درمان خشکی پوست

خشکی پوست یکی از مشکلات رایج پوست می‌باشد که باعث خارش و التهاب پوست می شود. گلیسیرین با جذب رطوبت و آبرسانی، پوست را مرطوب و التهابات پوستی را بهبود می‌بخشد.

نحوه استفاده:

به نصف قاشق غذاخوری عسل، 2 قاشق غذاخوری گلیسیرین اضافه کنید. مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید و بر روی پوست تمیز خود ماساژ دهید. پس از گذشت 20 دقیقه صورت خود را بشویید. می‌توانید 2 یا 3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

مراقبت از مو با گلیسیرین

امروزه گلیسیرین به عنوان یک ماده مراقبت از مو شناخته می شود. برندهای مختلف تولید کننده محصولات مراقبت از مو از این ماده در محصولات خود استفاده می‌کنند. این ماده ارزشمند سرشار از آنتی اکسیدان است و رطوبت مورد نیاز موها را تامین می‌کند. خانم ها میتواند با تهیه گلیسیرین گیاهی در منزل محلولهای مراقبت از مو تهیه کنند.

+ درمان خشکی مو

خشکی مو از مشکلات رایج مو می باشد. میتوان از ترکیب روغن کرچک و گلیسیرین برای رفع این مشکل رایج استفاده کرد.

نحوه استفاده:

به یک قاشق غذا خوری گلیسیرین، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک اضافه کنید. مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید. مقداری از آن را بر روی پوست سر و موهایتان بمالید. پس از گذشت نیم ساعت موهای خود را بشویید. ماهی یک مرتبه از این ماسک استفاده کنید تا رطوبت مورد نیاز موها تامین شود.

+ رفع فر مو با گلیسیرین

به یک قاشق غذا خوری گلیسیرین، 2 قاشق غذا خوری عسل اضافه کنید. مواد را یه خوبی با هم ترکیب کنید و بر روی پوست سر و موها ماساژ دهید. پس از نیم ساعت موهای خود را بشویید.ماهی یک دفعه از این ماسک استفاده کنید.

روغن کرچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *