روغن

روغن فلفل قرمز و خواص آن

روغن فلفل قرمز یکی از چربی سوزترین مواد

روغن فلفل قرمز همانطور که از اسمش پیداست از فلفل قرمز گرفته می شود.  از این ماده در آشپزی استفاده میشود و طمع و عطر خوبی دارد. البته طمع این گیاه تند است و میزان زیاد آن برای هر کسی مناسب نیست.

روغن فلفل قرمز و لاغری :

روغن فلفل قرمز برای کاهش وزن هم مناسب است. به دلیل ادرار آور بودن، آب اضافه و چربی را به وفور دفع میکند. حتی مالش این روغن روی قسمت های مختلف باعث افزایش متابولیسم بدن و ایجاد لاغری میشود.

رشد مو با روغن فلفل قرمز :

فلفل قرمز قرن‌ها برای رشد مو استفاده شده و در درمان‌های بسیاری مؤثر بوده است.درمان عالی برای بهبود ضخامت مو است. فلفل جریان خون، که به نوبه خود تغذیه پوست سر و تحریک رشد مو را افزایش می‌دهد. مخلوط فلفل با روغن مانند روغن زیتون ماده ای معجزه آسا برای مو می‌شود.

مخلوطی از فلفل قرمز و روغن زیتون بهترین راه موثر برای بهبود درخشندگی ، پر پشتی مو و همچنین رشد بیشتر مو است. فلفل قرمز گردش خون محیطی را بهبود می‌بخشد و پوست سر را تغذیه می‌کند.

سلامت و شادابی پوست :

فلفل قرمز به خاطر مقادیر بالای ویتامین ث از تشکیل چین و چروک های پوستی ممانعت می کند چرا که ویتامین ث یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست و جوانی است.

زیرا مواد مغذی موجود در آن تولید کلاژن پوست را تحریک می کند علاوه بر فلفل قرمز که کلیدی برای دستیابی به پوست جوان و شاداب است.

علاوه بر آنتی اکسیدان بودن، این روغن یک آنتی باکتریال قوی هم است. همچنین با افزایش اسید هیدرولیک در معده موجب میشود که عمل هضم بهتر شود و عامل موثری در جلوگیری از اسهال و یبوست است.

توانایی رفع مشکل بلع را در افراد مسن دارد. نفخ معده را کاهش می دهد. با افزایش عرق کردن و ادرار باعث میشود تا توانایی بدن در دفع سموم و مواد زائد افزایش پیدا کند.

همچنین روغن فلفل می تواند در درمان سینوزیت و عفونت ناشی از آن کمک کند.  همچنین با توجه به پیپرین موجود در این روغن، پیری پوست هم دیرتر رخ میدهد.

این روغن برای اعصاب و روان شما هم بسیار مناسب است. تحریک کیسه صفرا در درون معده از دیگر خواص این روغن است که باعث هضم بهتر میشود. این روغن همراه با روغن اسطخودوس باعث کاهش استرس در شما میشود.

خواص این روغن تنها از راه خوردن این روغن نیست. شما میتوانید با مالش این روغن بر روی عضلات، درد آنها را تسکین دهید. اگر عضلاتتان گرفته از این روغن بر روی عضلاتتان بمالید تا گرفتگی آنها رفع شود.

روغن نعناع

روغن نارگیل

روغن جوجوبا

روغن رزماری

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *