روغن

روغن بنفشه زیتون و خواص شگفت انگیز آن

روغن بنفشه پایه زیتون، روغنی است که از ترکیب عصاره گل بنفشه به همراه روغن زیتون به دست می‌آید. این روغن دارای خواص مهمی برای رطوبت رسانی و از بین بردن خشکی پوست است. شما می‌توانید از این روغن برای مرطوب و نرم کردن بخش‌های مختلف بدن خصوصاً در ناحیه کف پا، زانو، آرنج و پوست سر بهره ببرید.

افرادی که پوست خشک و بسیار خشک دارند، چالش‌ها و مشکلات بسیاری را تجربه می‌کنند. یکی از برترین انتخاب‌ها برای کاهش و رفع خشکی پوست برای این افراد استفاده از روغن بنفشه پایه زیتون است. گل‌های بنفشه علاوه بر زیبایی و خوشبو بودن دارای فواید بسیاری برای سلامتی هستند. وقتی از عصاره گل‌های بنفشه همراه با روغن زیتون برای ماساژ و تغذیه پوست استفاده می‌کنید، خواص هر دو این مواد را به پوست هدیه می‌دهید. خرید این روغن این روزها بسیار رایج است، دلیل آن هم آگاهی از خواص مطلوب این روغن است.

لازم به ذکر است توضیحات محصولات به صورت کلی در سایت درج می‌شود. طبیعتاً تأثیر محصولات بر روی افراد متفاوت است، بنابراین حتماً قبل از تهیه محصولات با مشاورین مجموعه زیما در خصوص عملکرد و کارایی هر محصول مشورت کنید.

روغن بنفشه پایه زیتون  چیست؟

روغن بنفشه پایه زیتون از ترکیب عصاره گل بنفشه با روغن زیتون به دست می‌آید. این روغن دارای خواص مشترکی از گل بنفشه و زیتون است. این خواص علاوه بر نرم و مرطوب کردن عمیق  پوست بدن، مواد مورد نیاز برای سلامت آن را نیز تأمین می‌کنند. پزشک یونانی بقراط و مشهورترین پزشک اواخر قرون وسطی فون هوهنهایم، با خواص درمانی بنفشه کاملاً آشنا بودند.

گل بنفشه حاوی سالیسیلیک اسید، یک ماده ضدالتهابی است. اسید سالیسیلیک به دلیل خواص کراتولیتیک، کومدولیتیک و باکتریواستاتیک، ماده مؤثری در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است. گل بنفشه دارای خواص مرطوب‌کنندگی، موسیلاژین و تخریب کننده است، به این معنی که پوست را لغزنده و مرطوب می‌کند و بنابراین برای شرایط خشکی پوست مفید است. این خواص همراه با اسید سالیسیلیک ، آن را به ماده‌ای ایده آل برای حل سلول‌های غیرطبیعی پوست و تسکین شرایط خشکی پوست مانند اگزما تبدیل می‌کند. لازم به ذکر است که این روغن طبعی ملایم دارد.

خواص روغن بنفشه زیتون برای پوست

این روغن به شما کمک می‌کند تا از عوارض نامطلوب خشکی بیش از حد پوست بدن، خشکی کف پا، سر زانو، آرنج، و خشکی پوست سر بهره ببرید. لازم به ذکر است که خرید این روغن فقط به منظور کاربرد آن برای پوست بدن در نواحی مشخص شده مناسب است و برای صورت توصیه نمی‌شود.

رفع خشکی پوست بدن

روغن بنفشه پایه زیتون روغنی مرطوب‌کننده عمیق برای خشکی بیش از حد پوست بدن است. خشکی پوست خصوصاً نوع شدید آن عارضه‌ای است که ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. شما می‌توانید با خرید این روغن اثرات نامطلوب آن را کاهش دهید. این روغن پوست شما را مرطوب کرده و خشکی آن را به صورت مؤثری رفع می‌کند.

خشکی کف پا

پا همان‌طور که گفته می‌شود قلب دوم انسان است. خشکی کف پا می‌تواند آزار دهنده و نامطلوب باشد. این خشکی در صورت ادامه‌دار بودن، مشکلات متعددی را برایتان به همراه خواهد داشت. شما می‌توانید با خرید این روغن و مصرف آن این مشکلات را به حداقل برسانید.

بهبود پوست زانو و آرنج

سلامتی پوست  زانو و آرنج تأثیر زیادی در زیبایی دارد. با مصرف این روغن از شر پوست‌های خشک و پوسته شده و ظاهر نامطلوب آن در زانو و آرنج خلاص می‌شوید. این روغن به نرم و مرطوب کردن این نواحی و بهبود ظاهر کلی آن کمک می‌کند.

خشکی پوست سر

خشکی پوست سر در بروز خارش و پوسته آن تأثیر دارد. خرید روغن بنفشه پایه زیتون به شما کمک می‌کند تا پوستی نرم و مرطوب داشته باشید. این روغن گیاهی است و به دلیل خواص ضدالتهابی بنفشه برای پوست سر مناسب است. در صورت سلامت پوست سر موهای شما نیز در محیطی سالم رشد می‌کنند. در نتیجه موهای شما نیز سلامت خود را می‌توانند حفظ کنند. 

روغن بنفشه پایه زیتون، روغنی مفید برای درمان خشکی پوست به شمار می‌رود. این روغن با خاصیت مرطوب‌کنندگی بالایی که دارد برای پوست‌های بسیار خشک نیز مناسب است. روغن تراپی سر زانو، آرنج و کف پا با این روغن عوارض نامطلوب خشکی پوست را از بین برده و ظاهری زیبا و سالم به آن‌ها می‌دهد.

روغن زیتون

روغن بنفشه

روغن کنحد

روغن بنفشه کنجد

روغن بنفشه بادام

اشتراک این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *